top of page
Search

Ära lase mürgisel suhtel ennast röövida.


Sa võid arvata, et inimesed on ebaviisakad, kui nad Sind enda elust lihtsalt välja arvavad, ilma sulle selgitusi jagamata. Sul on tunne, nagu oleks Sind eemale tõrjutud või isegi hüljatud. Sa pead meeles pidama, et kui Sinu väärtused on selged ja piirid paigas ning Sa tead, mida aksepteerid, ja mida mitte, siis see on algus tervisliku elu loomiseks!


Inimesed, kes ei saa sind ära kasutada, annavad alla. Kui Sinu peal nende mängud ei toimi, siis nad lähevad otsima lihtsamaid sihtmärke. Kui Keegi ei saa enam Sinu elujõudu ära kasutada, peab ta leidma uue energia allika.


Sina sära ja ela enda sihtide, unistuste järgi!

Siis ei jää kadedatel/mürgistel/negatiivsetel inimestel muud üle, kui lahkuda Su elust.


Pole tähtis, kas see suhe on Sinu partneriga, vanemaga, pereliikmega, lapsega, sõbraga või kolleegiga. Energiast tühi tunne kerkib esile ja võib olla piinav.

Kuna toksilised inimesed võivad olla esilagu väga meeldivad ja nendega tekib kergelt sõltuvussuhe. Sul võib isegi tekkida tunne, et ei saa elada ilma selle inimeseta ja vajad teda justkui õhku. See on illusioon.


Ma tahan, et Sa teaks täiesti kindlalt, et saad sellest ebatervislikust kiindumusest täielikult taastuda ja et saad jääda ellu ilma mürgise suhteta. Sa saad nautida rahulikku elu ilma draamata. Kõik saab alguse otsusest praakida toksilised inimesed oma elust välja ja luua eluterved suhted.

Mida toksiline inimene Sinult vajab ?

Tema vajadus Sinu järele on palju sügavam, kui Sinu vajadus tema suhtes. Tema vajadus Sinu järele on hädavajalik, sest ta vajab Sinu energiat. Tal pole välja kujunenud tema enda MINA- kes ta tegelikult on. Ta on täitmatult sõltuvuses tähelepanust. Niisiis, jah, ta vajab sind senikaua kuni Sinult pole enam midagi võtta ja Sind pole võimalik ära kasutada- kuni Sa lõpuks murdud, väsid ja oled jõuetu. Siis Sind vahetatakse välja.


Mõtle vampiirile, kes peab jooma inimverd, et tal oleks täielik elujõud, mida nad ei suuda ise säilitada. Nartsissistid ja toksilised inimesed on sama olemusega. Neil on sarnane elujõu allikas- kaassõltlane. Nad vajavad inimesi, kes annavad neile oma elujõudu, tähelepanu ja ressursse. Nartsissist on senikaua Sinuga rahul , kuni Sul on jõudu anda, mida tema ego vajab- kaastunnet, lohutust, toetust, tähelepanu, aega, energiat, positiivsust, tema ülistamist, kiitmist.


Kuidas toksiline inimene ära tunda?


Sa tunned ennast temaga suhtluses, et panustamine suhtesse on ebavõrdne- andmise ja saamise tasakaal on paigast ära. Tema võtab ja Sina annad- ennast ja oma energiat. Sul tekib vajadus teda aidata, toetada, päästa ning tunda ennast piisavana ning vajalikuna. Tegelikkuses ta ei hinda Su panust ja jätab Su uskuma, et Sa pole piisav. Ta räägib Sinust negatiivselt, sest suur osa tema olemusest moodustab kadedus ja madal enesehinnang. Ta ei oska hinnata Su tähelepanu temale, ta oskab seda vaid ära kasutada. Sina ei saa sellisest suhtlusest midagi- vaid negatiivse kogemuse. Ainult tema saab Sinult teadlikult võtta energiat.


Kaassõltlane annab ja nartsissist/toksiline isik võtab. See on sellise suhte koosluse põhi reegel.

Sinu indikaatoriks suhtluses teistega- kas valida inimene oma ellu või mitte- on enesetunne/sisetunne. Kui Sa tunned ennast kellegagi suheldes ebapiisavana, õnnetuna, hirmununa, püüdlikuna, läbikukkununa, hüljatuna, siis see on toksiline Sind kahjustav suhe. Toksiline suhe on vaimselt vägivaldne suhe, milles kaotajaoks/emotsionaalselt tühjaks jääb alati andja.


Võta „roosad prillid“ eest ja näe „punaseid lippe“ juba suhtluse alguses, enne kui kahjustused Sinu suhtes on juba tõsisemad- pikemalt kestnud vaimsed kahjustused jätavad oma jälje.


Ainult Sinu otsusest sõltub Sinu tulevik- kas Sa hoolid endast piisavalt palju, et teha otsus jätta oma elust välja Sind kahjustavad suhted ja lubada enda ellu vaid Sinust hoolivad inimesed. Sa saad otsa vaadata vaid iseendale ja süübida algpõhjuseni, miks Sinu haavatud laps Sinu südames tunneb ennast ebapiisavana, hüljatuna, läbipaistvana, armastust välja teenivana, valena, vähe väärtuslikuna.


Lapsepõlves omandatud vähe väärtustavad uskumused iseendast kujundavad meie tuleviku toksilised suhted. Seetõttu aitab meie enesehinnangu ja enda väärtustamise taastamisel kaasa lapsepõlve uskumuste muutmine luua edaspidi hoolivaid suhteid. Muutus algab märkamisest, teadvustamisest ning lõpuks otsusest.


Ära lase ennast ära kasutada! Saa tuttavaks haavatud lapsega iseenda südames. Saa teadlikuks kaassõltuvuslikust osast endas. Seeläbi taastad oma energia ja jõuad tagasi tõelise endani, mis on vajalik, et Sa saaksid olla Sina ise- õnnelik ja ennast väärtustav inimene.658 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page