top of page
Search

GASLIGHTING ehk ajupesu näeb välja selline.

1. Süüdistused.

„Sa oled hull, sa vajad teraapiat, kõik on Sinu süü!“

Selliseid väiteid kasutab nartsissist Sinu vastu, et katta enda jälgi ja oma süütegudest tähelepanu eemale suunata. Ta võtab kasutusele misiganes valed, et mitte ise enda süüd või väärast käitumist tunnistada. Tema peas ongi see õige käitumine- manipuleerimine ja süüdistamine. Need ongi nartsissisti suhtluse aluseks.


2. Patoloogiline eitamine.


See on üks ajupesu taktika, mis toimub läbi manipulatsiooni.

Juhtub see, et Sinul on kindlad tõendid nagu e-kiri, tekst või väga ere mälestus juhtunust ja nartsissist ikka väidab Sulle: „MA EI OLE MITTE KUNAGI NII ÖELNUD/TEINUD.“ Ta räägib musta valgeks- peaasi, et ei peaks vabandama. Ta lihtsalt ei oska- ta pole siirast ja ausat suhtlust kogenud. Kui ta on saanud Su "ära rääkida", siis nartsissist tunneb VÕITU.


3. Liitlaste kasutamine.


Nartsissisti liitlased võivad olla nii päris kui ka välja mõeldud. Näiteks väidab ta Sulle: „mulle öeldi, et Sind nähti rääkimas teise mehega“ ja kui kui Sa temalt küsid, et kes seda rääkis siis ei tule sealt mingit konkreetset vastust. Või vahel on vastuseks selgitus, et ta lubas sellele inimesele mitte teda avaldada.


4. Valelubadused.


Nartsissist annab alati valelubadusi. Kui Sinul on juba kõrini tema käitumisest ja oled valmis lahku minema, võib nartsissist teha jälle Sulle ajupesu enda valelubadustega, et nad saaks Sind ikka enda konksu otsas hoida. Eesmärgiks on Sind kasutada enda heaoluks ära- see pole seotud siiraste tunnetega.


5. Reeglite ja kokkulepete muutmine.


Salakaval taktika veeretada süü tema enda pealt Sinu peale. Narc muudab kokkuleppeid jooksu pealt vastavalt iseenda vajadustele arvestamata Sinuga ning eirates Sinu vajadusi. „ Seda pole olnud!“ . Petmise puhul kokkuleppe eiramise taktika ehk uute reeglite välja mõtlemine vastavalt enda heaolule „Sind polnud siis olemas ja Sa olid ära!“ See on nartsissisti tavaline enda õigustamise lause, et Sind süüdi panna tundma, et Sind polnud ja temal on seeläbi õigus reeta ühiseid usaldusega seotud kokkuleppeid. Ta leiab õigustuse alata- väites seda väliselt tohutu enesekindlusega.Nartsissist teeb Sulle ajupesu omaksupüüdliku reeglite muutmisega ilma Sinuga läbi rääkimata. Ta võib Sulle öelda, et „kui Sa seda teed, siis ma teen Sulle tagasi“ . Sellega vabastab ta ennast süüst ja jääd süüdi hoopis Sina. Nartsissisti eestmärk on Sind Sinus endas kahtlema panna, süüd tundma panna ning seeläbi enda kasuks "tööle" panna. See ongi manipulatsioon- siira ja ausa suhtluse vastand.

Gaslighting ehk AJUPESU on salakaval- Sa hakkad endas kahtlema ja oma sisetunnet järk-järgult eirama. Tasapisi endalegi märkamata elad Sa teise inimese elu- tõemeeli uskudes, et temal on ÕIGUS.


Millal TÕDE muutub VALEKS ja VALE muutub TÕEKS? On lihtne kahelda oma mõistuses ja tunda, et lähed hulluks, kui nartsissist aeglaselt kahjustab Sinu tervet mõistust, kuniks on asi nii kaugel, et Sa usud VALET reaalsust.


Kui oled kogenud ajupesu nartsissistilt, Sa pole absoluutselt üksi. Seda on kogenud paljud.


Kohtume minu teraapia ruumis!
434 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page