top of page
Search

Nartsissistiga läbirääkimiste 14 reeglit!

Updated: Aug 25, 2023


Nartsissistiga läbirääkimised- kas saab enam midagi keerulisemat olla?


Peale esimese avastuse, et APPI- mu partner/laste isa/ema on nartsissist, tunned kuidas kehast käib läbi suur kergenduse tunne. Justkui kõik saab selgeks, miks Sa oled tundnud ennast ebakindlalt, kahelnud endas igal sammul ja olnud üdini püüdlik.


Saad shokist üle ja tekib järgmine küsimus, kuidas edasi? Esimese emotsiooniga tahaks talle lajatada: " Ma tean, kes sa oled ja mida sa minuga teinud oled!!!" Aga... STOP!

Siinkohal on kindlasti oluline emotsioon kusagil turvalises kohas välja elada ja siis emotsioonitult tegutseda. Kui Sa tegutsed emotsiooniga, siis Sa pole hiljem tulemusega rahul- vähemalt mitte selles olukorras. Kõige paremaid tulemusi nartsissistiga suhtluses olen ma näinud, kui kliendid õpivad ära " nartsissistiga suhtlemise keele".


Paljud püüavad perelepituses kokkulepped sõlmida, lastekaitselt abi saada- leida vahendajaid. Vaja on ju nartsissistile selgeks teha, et ta muutuks ja mõistaks. Aga seda ta ei soovi.


Jällegi oled samas kohas- kolistad ämbrites ja oled pettunud. Nagu kogu suhte jooksul. Välja arvatud " lovebombingu" faas, loomulikult. Faas, mille nimel püüad anda maksimumi, et see tagasi saada. Senikaua panustad kuniks tõde päevavalgele tuleb ja Sul saab kõrini üritamisest.


Nartsissist ja empaat on suhtes nagu siga ja kägu. Mõlemal on täiesti erinevad maailmavaated ja väärtushinnangud elule. Nad ei saa üksteisest aru.

Kui nartsisisstiga pole midagi, mis seob- LIHTNE! UKS KINNI JA MINEK!


Kui aga suhte jooksul on soetatud vara, ettevõtted ühised ja ka pisipere on olemas, mis siis saab?

Kas olla seotuse pärast koos? Minna lahku ja pidada läbirääkimisi?


Koos on halb ja vaated elule erinevad, tuleks saavutada läbirääkimiste kaudu konsensus, kuidas jagada ühist osa peale lahutust.

Lihtne on leida ühine arusaam, kui mõlemate eesmärk on soovida üksteisele head ja minna lahku mõistvalt. Nartsissistiga see nii ei ole.


Nii nagu mu kliendid ütlevad, et see on justkui põrgu, siis tõesti, protsess on emotsionaalset väga kurnav, pideva võitlusega ja vaimselt laastav.


Nüüd- nagu ikka, kõigele on lahendus, nii ka sellele olukorrale. Selleks olen ma välja töötanud "nartsissistliku keele", mille põhireeglitest kinnipidamisel saavutad edukad tulemused.


Nartsissistiga suhtluses on 14 põhilist reeglit:


1. Suhtlust vii läbi e-maili vahenduse


2. Suheldakse vaid teemadel, milles vaja kokkulepetele saada


3. Väldi süüdistamist


4. Suhtlus peab olema emotsiooni vaba


5. Unusta minevik, keskendu kokkulepete teostusele


6. Tea, mis on tema nõrgad kohad- tema Sinu omi teab väga hästi ja oskab neid Sinu vastu kasutada.

7. Kirjavahetus on LÜHIKE, INFORMATIIVNE, SÕBRALIK JA KONKREETNE.


8. Suhtle hirmuvabalt. Tean, et see on raske aga tee see protsess läbi teraapias, kui vaja. Nartsissist tunneb Su hirmu kaugelt ära.


9. Ära kunagi reageeri kohe. Rahune, mõtle selgelt ja siis vasta, et saavutada eesmärk.


10. Märka, kui Sinuga manipuleeritakse! Ära mine sellega kaasa!


11. Teadvusta enda eesmärk ja tea, mida Sa soovid.


12. Enne perelepitusse minekut konsulteeri asjatundjaga, koosta plaan ja õpi selgeks

"narc läbirääkimiste keel".


13. Väldi üle selgitamist ja üle põhjendamist.


14. Isegi kui Sa ei julge, seisa oma väärtuste, laste heaolu eest! Tulemus on seda väärt!


Olen perelepitaja, kes aitab Sul nartsissistlike omadustega eks kaaslasega saavutada kokkulepped. Kõrge konflikti tasemega suhete läbirääkimistes leida õige tee!


Suhtlemiseni,

Grete

gretekald.com

136 views0 comments

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page