top of page
Search

5 asja mida nartsissist ei talu.


Nartsissisti ajavad endast välja palju tegureid. Sul on tegelikult palju rohkem jõudu neile vastu seista ja enda piire seda, kui Sa esialgu arvad. Sa oled võimeline teda takistama endale haiget tegemast. Tegelikult ei ole tal piisavad võimu, et Sinu elu väljakannatamatuks muuta. Ta on Sind uskuma pannud, et saab võimutseda Sinu elu üle.1. Tal ei ole piisavalt tähelepanu.


Kui nartsissisti energia varu hakkab otsa saama- ta ei saa enam tähelepanu, mis on võimalduanud tal tunda, et ta on oluline ja eksisteerib, siis hakkab tema seest pulbitsema näriv tühjus ja ärevus. Seda on väga kerge märgata, kui nartsissistil ei ole piisavalt energiat ja tähelepanu, et oma ego ja ebakindlust toita, siis muutub ta jonnakaks ja tujukaks.2. Inimesi, kes ei usu, et ta on autoriteet.


Nartsissist vajab, et inimesed usuksid, et tema on eriline ja andekas. Ta võib olla väga häiritud kui vestlusesse astub inimene, kellel on rohkem teadmisi ja kogemusi. Ta võib proovida vestluses võimu endale haarata ja mitte lasta teisel rääkida. Kui ei ole võimalik muuta teemat või võimu endale saada, siis ta lahkub ja halvustab neid, kelle peale ta kade on.3. Sa oled õnnelik.


Kui ta märkab, et Sa oled võimeline tundma ja kogema häid tundeid, samal ajal kui tema tunneb end sisemiset surnuna. See on nartsissisti jaoks solvav kui Sinu õnne tunne on seotud kellegi või millegi muuga peale tema. Nartsissist usub, et tema peaks olema Sinu maailma keskpunkt. Ja KUIDAS SA JULGED OLLA ÕNNELIK, kui tema ei saa olla? Ta teeb kõik, et Sinu häid emotsioone alla suruda.4. Sa oled edukas.


Nartsissist arvab, et tema peaks saama kogu tunnustuse, tähelepanu ja heakskiidu. Ta on patoloogiliset armukade ja kade, kui Sina saad tunnustust. Tõenäoliselt karistab ta Sind selle eest emotsionaalse distantsiga, alandamisega, mõnitamise ja halvustamisega. Ta võistleb Sinuga. Ta usub, et kui Sa koged eduelamust, võtad ära osa sellest, mida nartsissist ellujäämiseks vajab – võimu, tähelepanu, kiitust.5. Sa oled atraktiivsem kui tema.


Nartsissist usub oma petliku minaversiooni tõttu, et tema on kõige ihaldusväärsem inimene. Kui keegi teine püüab tähelepanu oma välimuse või isiksuse tõttu, on nartsissist raevukas ja püüab teda võimalikult palju alandada. Ta võib oma kohutava ebakindluse tõttu sihikindlalt oma partnerit enesekindlatest inimesest eemal hoida. Ta tahab sellega Sind kontrollida- Sinu tähelepanu kuulub talle, ta omab Sind. 5 asja mida nartsissist ei talu.

1,148 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page