top of page
Search

Bitch vs Narc

Miks ennast väärtustav naine pole nartsissistile kättesaadav?


Meie ühiskond on pidanud väljaütlevaid ja sõnakaid, enda eest seisvaid naisi ülbeteks BITCHideks aga ometigi on nad kõige atraktiivsemad ja kõige enam jälgitud "nõrgema soo esindajad" .


Neist õhkub karismaatilist teadlikkust- eneseteadlikkust. Kas Sa oled juba see naine või vajad Sa selle arendamist endas? See BITCH on Sinu sees peidus ja vajab tähelepanu.


Ma kohtan tihti teraapias naisi, kes arvavad, et isekus on halb aga ometigi ihaldatav omadus. Klientide küsimus on - kuidas olla "tubli tüdruk" ja samas ka "BITCH"?
Valus õppetund annab tiivad!

Selles maailmas, kus me elame, ei saa me jääda naiivselt uskuma, et tuleb prints valgel hobusel ja päästab meid. Me ei saa enam panna ennast positsiooni, kus me laseme endale uuesti haiget teha.


See peab lõppema!


Selleks, et teha millelegi lõpp, peab see olema piisavalt ebamugav ja valus. Minu kliendid on alustanud "BITCHI" ehk annast väärtustava naise teekonda peale nartsissistlikke suhteid. See suhe on olnud piisavalt piinarikas, et oleks motivatsiooni muuta enda suhtumist ellu, endasse, suhetesse.


Nartsissistlikud suhted põhjustavad palju valu ja viivad põhja. Madal enesehinnang ja kaannatada saanud tervis panevad eluhoiakuid ümber mõtlema.


Toon teile valusaid kogemusi elust enesest, kus kannatanud kliendid jõudsid minuni abi otsima, et lõpetada enda piinad:


" Ma olen pidanud oma meest seksuaalselt rahuldama igal hommikul 20 aastat, ilma, et ma seda sooviks ja olen isegi aastaid peale seksuaalakti oksendanud."


" Mind visati enda kodust välja läbi manipulatsiooni ja skeemi. Mu vara oli lõpuks tema oma ja mina olin tänaval."


" Ta alandas aastaid mind mu laste ja tuttavate ees, et ma olen laisk ja ei anna talle piisavalt seksi. Mul kadus tahe temaga seksida, kui ta mind mõnitama ja alandama hakkas. Aga temal oli ükskõik kas ma tahan või ei, ainult tema vajadused on olulised."

" Peale rasestumist hakkas see kõik peale, enne seda oli kõik hästi- liigagi hästi. Järsku oli ta justkui teine inimene ja ma olen siiani üritanud seda olukorda muuta ja olla talle parem naine. Ma enam ei jõua. Mida enam ma üritan, seda rohkem ta paneb mind tundma, et ma see pole piisav, mida ma teen."


" Kuna ta teab, et mul pole olnud kedagi peale tema, siis ta on kasutanud mind ära ja olen talle lihtsalt koristaja. Nagu oleksin ta ori. See on kohutav ära kasutatud tunne. Ta ei hinda mind, ma olen temasse nii palju panustanud."


" Tänaseks ma olen nutnud iga nädal viimased 2 aastat meie 6 aastasest suhtest, sest ma pole tahtnud pere lõhkuda ja olen püüdnud suhet parandada. Aga ta on mind nii palju petnud ja ma olen nii palju andeks andnud. Ta on minu peale vihane ja süüdistab mind, et tema petab. Ma kardan teda ja tema reaktsiooni."


" Ta on mind ähvardanud, et kui ma lähen, siis ta teeb mu elu põrguks. Ma olen lastega iga kord ennast tuppa luku taha pannud, kuni ta märatseb. Järgmine päev on tal hea tuju ja siis on kõik hästi. Ma olen lasknud sellel kõigel liiga kaugele minna."

Neid näiteid on sadu ja sadu. Oluline on teadmine, et nendest olukordadest on väljapääs- muuta väärtushinnanguid endast. Sa saad olla kõik, kes Sa olla soovid- "hea tüdruk" kui ka " bitch", vastavalt vajadusele.


Uus mõte Sulle, kes Sa arened järjest enam ja enam enda väärtustamise suunas:


Küsimus pole enam Sul endale: " kas ma meeldin talle?" Vaid " kas tema ( ükskõik, kellega Sul suhtlus on) sobib üldsegi mulle?" See muudab suhtumise perspektiivi. Selles küsimuses peitub enesekindlus, isekus, teadlikkus, eneseväärikus. Ja seda küsimust võib endale esitada igal hetkel, ka siis kui suhe on 10 aastat kestnud.


BITCHiks ehk väärtustega naiseks olemise eesmärgiks on olla austatud, mitte alandatud. Tunda, et Sa saad olla Sina ise, ilma, et Sa peaksid täiskasvanuna küsima luba oma elu elamiseks olgu ta siis Su nartsissistlik abikaasa või lihtsalt toksiline boyfriend.


Need, kes on kogenud nartsissistlike suhteid, teavad kui kohutav on teenida armastus välja ja ikka olla teerulliga üle sõidetud nagu mingist prahist. Sellepärast, naised, tuleb meil muuta oma väärtushinnanguid enda suhtes, et kogeda austavaid suhteid ja tunda ennast suurepäraselt!


Meil tuleb hakata ennast austama- see on kõige olulisem!


Mis siis tegelikult saab, kui Sa ütled välja oma arvamuse ja sead piirid? Tegelikult ei juhtu midagi muud, kui et Sa kaotad need, kes Sind ei austa ja võidad UUED AUSTAVAD suhtlused. Minu arvates on see seda väärt. Su elukvaliteet muutub 180 kraadi.


" Milline naine Sa tegelikult olla tahad? " Hakka selleks naiseks. Lihtsalt otsusta ja hakka tegema nii nagu Sa teed, kui Sa oledki juba sihikindel ennast väärtustav naine- BITCH.


Bitch ehitab ülesse oma elu, keskendub oma finantside arendamisse, oma hobidele, omab väikest ringkonda lähedasi sõpru, keskendub oma prioriteetidele ja ei lase ennast mõjutada ega kõigutada. Enesetadlikkus on võtmesõna, mille järgi sellist kuningannalikku naist kirjeldada.


Kõlab ju ahvatlevalt? Sellise naise elu juba kõlab imeliselt, mõelda vaid, mis tunne võiks olla sellise naisena elada. Sa tegelikult oledki see naine, Sa oled selle osa endast lihtsalt unustanud ja see on Sinus alla surutud. Sa ju igatsed seda osa endast? Sa oled väärt kogema parimat versiooni endast.


Ole selles tundes...luba endal tunda ja kogeda, milline on tunne olla naine, kes teab mida ta tahab ja lihtsalt teeb seda. Imeline!


... ja nüüd me jõuame teemaga meesteni. Täpsustan. Nartsissistlike meesteni. Nartsissistlik mees vs Ennast väärtustav naine.


Ja nüüd Sa, Ennast väärtustava naisena, ei ole enam nartsissistile kättesaadav.


Peale selle, et narc on tugevalt isekas ja ennast imetlev, otsib ta enda kõrvale naist, kes alluks ta manipulatsioonile.

Kuna ennast väärtustaval naisel on teada, millist meest ta soovib enda partneriks ja ei lepi vähimaga, siis teda niisama lihtsalt endas kahtlema ei saa panna.

Ennast väärtustav naine hindab tervislikke suhteid, kus on vastastikune austus, toetus ja empaatia. Ta seab enda vajadused ja heaolu esikohale ning on valmis partnerluseks, kus naist hinnatakse.


Narc on alguses väga võluv ja veetlev, kuid tema ebakindlused ja manipulatsioon ei jää naisele märkamata. Tegelikkuses otsib narc ebakindlat naist, kes teda teeniks. Kuna BITCH väärtustab emotsionaalselt tugevaid mehi, siis narc mehega tal pole midagi peale hakata. Ta lahkub sellest suhtest. Ta ei hakka püüdma ega üritama mehe nimel, et talle meeldida. Ta näeb need ebakindlused läbi ning teab, et sealt ta endale turvatunnet pakkuvat meest ei leia.Kuna suhted saavad alguse vastastikkusele tõmbumisele, siis narc ja bitch vahel seda ei teki. Kui naine on muutnud suhtumist endasse- panustab endasse ja hindab ennast, automaatselt pole ta enam narc külgetõmbe magnet.

Isegi, kui varem oled Sa sattunud narc suhete ohvriks, siis Sa saad teadlikult muuta uskumusi ja suhtumist endasse- nüüd ja kohe täna!


Armastav kuninganna/ ennast väärtustav naine/ BITCH - kuidas iganes me ka enesekindlat naist ei nimetaks, mõte jääb samaks- ta teab, kes ta on ja mida ta elult soovib.Sa tead, et Sa oled empaatiline, arvestav, soe, heatahtlik ja abistav- " tubli tüdruk". Need on toredad ja armsad omadused, mida jagada ja väljendada, kui me suhtleme empaatilise sooja inimesega. Aga kui meil on vaja piire kehtestada, saame me olla konkreetsed, otsekohesed, sihikindlad, teotahtelised, julged- "bitchid". Ärata see BITCH endas üles!


"Kuninganna" ei tõmba ligi ebakindlaid mehi, kuna ta ei talu narc käitumismustreid.


Ja nüüd jääb üle vaid julgeda see samm astuda ja hakata tegutsema. Endasse panustama.

Kirjuta ülesse, milline naine Sa olla soovid ja mida Sul selleks teha tuleb- tegevuskava. Ja lihtsalt hakka tegema! Sa oled väärt endasse investeerimist. Sealt peegeldub kogu maailm Sulle vastu- lugupidamist ja toksiliste suhete vaba elu.

189 views0 comments

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page