top of page
Search

Peale lahutust lahendatakse probleeme, mis suhte ajal ei saanud lahendust.


Hei Sina, kes Sa oled hiljuti läbi elanud lahutuse või kaalud seda! Tahan täna Sinuga jagada ühte veidi vürtsikat tõde: sageli lahendame me peale lahutust probleeme, mis suhte ajal kuidagi ei saanud lahendatud. Kas tundub tuttav? Võtame hetke ja räägime sellest otsekoheselt.


Lahutuse Järgne Selgus

Kas oled märganud, et kui tolm lahutuse ümber settib, hakkad sa nägema probleeme palju selgemini? Suhte ajal tundub kõik tihtipeale segane ja keeruline, justkui oleksid pidevalt tormis. Üksteise süüdistamine, lahkarvamused, kompromissid, mis tegelikult ei toiminud – see kõik loob ühe suure segadiku. Lahutuse järel, aga, kaob see müra ja sa hakkad nägema asju palju teravamalt.

Ükskõik, kas see oli partneri pidev kritiseerimine, rahalised erimeelsused või lihtsalt see, et te ei suutnud leida ühist keelt – nüüd on aeg nendele probleemidele otsa vaadata ja need lahendada. Ning uskuge mind, see pole lihtne, aga see on võimalik. 


Meie probleemid- Minu probleemid

Kõik, mida partner Sulle peegeldas suhte ajal, leiab tihti lahenduse omaette olles, iseendaga tuttavaks saades, vaadates ennast kõrvalt. Kui suhte ajal tundub, et partner on need probleemid tekitanud, siis peale suhet selgub, et osa probleeme on ikkagi olemas, olgugi, et partner on läinud. Suhtes meil ilmnevad probleemid, mis omaette olles ei tekikski. Aga see pole eesmärk- probleeme eirata, vaid eesmärk on õppida neid lahendama. 


Lahutust kaaludes seisneb alati küsimus- kas need konkreetsed probleemid, mis lahutuse mõtteni on viinud, on lahendamiseks või need on märgid lahku minekuks ja lahti laskmiseks? 
Enesekindluse Tagasi Võitmine

Peale lahutust jääme sageli silmitsi enda enesehinnangu ja enesekindluse kriisiga. Kuid teate mis? See on ka aeg, mil me võime taasavastada oma väärtuse ja tugevuse. Suhte lõpu ajal võisid sa tunda end pidevalt alla surutuna, mitte piisavalt hea, alati justkui midagi valesti tegevat. Lahutus annab sulle võimaluse keskenduda iseendale ja leida uuesti üles see tugev, iseseisev inimene, kes sa tegelikult oled.


Peamine probleem, mida ma terapeudina suhetes näen- oskamatus kommunikeerida ja suhelda üksteisega. Aktsepteerida ennast ja partnerit. Kontrollitakse hirme aga unustatakse nautida ja väärtustada suhet, mis eesmärgil sai suhtesse mindud. Eesmärk on kaduma läinud.


Probleemide Lahendamine Tagantjärele

Kui me oleme suhtes, tundub sageli, et peame kõik probleemid koheselt lahendama. Kuid see pole alati võimalik. Lahutus annab meile aega ja ruumi mõelda asjade üle järele ja leida uusi lähenemisi. See on nagu puzzle, mille tükid ei sobinud kokku, aga nüüd, kui oled saanud veidi distantsi, näed paremini, kuidas need tükid tegelikult võiksid sobituda.

Näiteks rahalised probleemid – suhte ajal võis tunduda, et need ei lahene kunagi. Kuid lahutuse järel saad sa oma raha iseseisvalt korraldada, teha kindlaid otsuseid ja leida rahu selles, et sa ei pea enam kellegagi kompromisse tegema. Igal suhe annab kogemuse ja me saame selle lõppedes analüüsida iseennast, enda valikuid ning näha elu teise nurga alt- kogenumalt. 


Õppimine ja Kasvamine

Lahutus on valus, see on vaieldamatu. Kuid see on ka võimas õppetund. Õpid ennast paremini tundma, mõistma, mida sa suhtes tegelikult vajad ja ootad. See on aeg, mil sa saad teha kokkuvõtteid ja õppida mineviku vigadest, et mitte neid tulevikus korrata.

Peale lahutust on sul võimalus vaadata tagasi ja mõelda, millised suhtlemisprobleemid olid tegelikult lahendatavad ja millised olid seotud lihtsalt kokkusobimatusega. Sa saad teha järeldusi ja see annab sulle võimekuse olla tulevikus paremas ja tervemas suhtes.


Kuidas Ma Saan Aidata?

Lahutusjärgselt võid tunda end üksildasena ja segaduses. Aga sa ei pea seda teekonda üksi läbima. Olen siin, et aidata sul lahendada need probleemid, mis suhte ajal tundusid lahendamatud. Aitan sul leida selgust, enesekindlust ja rahu. Koos saame töötada selle nimel, et ehitada üles tugevam ja õnnelikum sina. 

Kirjuta mulle, jagame mõtteid ja leiame lahendusi. Teeme selle teekonna koos ja vaatame, kuidas sa saad olla oma elu parim versioon.

Peale lahutust saabub uus algus ja ma olen siin, et sind selles toetada- iseenda arenguga/lahutuse kokkulepete sõlmimisega.


Grete 

115 views0 comments

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page